Azartspēles, tai skaitā arī sporta likmju veikšana un dažādi totalizatori, vienmēr ir bijuši tik pat populāri cik tradicionālās kazino spēles, spēļu automāti un loterijas, tikai šo azartspēļu veidu visbiežāk izmanto personas, kuras orientējas sporta lauciņā. Protams, ka netrūkst arī tādu, kuri der pirmo reizi un pārbauda savu laimīgo roku, bet šādu spēlētāju ir salīdzinoši mazāk.

Līdzīgi kā klasiskajās azartspēlēs, kad norisinās kāds liels čempionāts, piemēram pokera spēle ar galveno balvu, kas mērāma miljonos vai arī rulete, kur uz likmes ir likts ļoti daudz, arī svarīgi sporta notikumi parasti izraisa dažādas diskusijas par to, vai ir kaut kādā veidā ietekmējams rezultāts par labu vienam vai otram derību veicējam vai rezultātam, lai kāds gūtu labumu ne pārāk legālā veidā.

 

Kā varētu būt ietekmējams rezultāts?

Sporta likmes ir populārs derību veids jau ļoti ilgu laiku, tādēļ saprotams, ka vēsturē ir iestrādājušies veidi, kā panākt, lai rezultāts būtu ietekmēts, nevis likteņa lemts.  Tas , protams, nenotiek pārāk bieži, tādēļ šādi notikumi mēdz būt izcelti kā negatīvs piemērs sporta likmēm.

Kā tad īsti ir iespējams ietekmēt sporta spēles rezultātu? Vēsturē ir bijuši gadījumi, kad komandu īpašnieki vai citas atbildīgās personas ir sarunājuši, ar kādu rezultātu ir jābeidz spēle. Vēl ir iespējams, ka spēles tiesneši veido visai apšaubāmus spriedumus par spēles gaitu, ko īpaši bieži varam vērot Pasaules Hokeja Čempionātā. Arī spēlētāju uzpirkšana var novest pie kādam labvēlīgāka rezultāta.

Pasaulē sports ir bizness. Ļoti daudz totalizatoru rīkotāju kompānijas ir īpašnieki dažādām sporta komandām vai sponsorē atsevišķus spēlētājus. Ir maldīgi uzskatīt, ka tādēļ komanda uzvarēs, ja tā pieder kādai lielai bukmeikeru firmai. Ir pat dažas komandas, sporta veidi un sportisti uz kuriem bukmeikeri likmes nepieņem, turklāt, tas ir ne tikai uz pasaules sporta skatuves, bet arī tepat Latvijā.

 

Sporta eksperti uzskata, ka Āzijas bukmeikeru tirgus ir daudz “netīrāks” par Eiropas, jo tajā apgrozās lielas naudas summas un augstas likmes. Arī liela daļa lielāko sporta skandālu ir saistītas tieši ar Āzijas tirgu.

Lai vai kā arī būtu, atgādināsim, ka azartspēles, tajā skaitā arī sporta likmju likšana ir tikai lieliska atpūta nevis naudas pelnīšanas veids.

Lai veicas!