Pieļauju, ka daudzi būs redzējuši kādu no filmām ar nosaukumu “Pērtiķu planēta” (“Planet of Apes”), jo pirmā filma ar šādu nosaukumu iznāca jau tālajā 1968. gadā, bet 21. gadsimtā šis pērtiķu planētas motīvs ir piedzīvojis jau trīs filmas.

Kā jau var nojaust pēc nosaukuma, filmas vēsta par planētu, kur dzīvo pērtiķi. Kādā brīdī pērtiķi nonāk konfliktā ar cilvēkiem, kuri ir nonākuši uz šīs planētas un grib to iekarot sev. Pa vidu, protams, pērtiķi cīnās arī viens ar otru un paši ar sevi, bet kopumā cīņas estētika,  sižets un pat pērtiķu vizuālais tēls ir gana labi piemēroti spēļu radīšanai, kas arī ir izdarīts, piedāvājot gan spēļu automātu ar šādu nosaukumu, gan piedzīvojumu datorspēli, kur pērtiķiem jācīnās pret cilvēkiem.

Spēļu automāts“Pērtiķu planēta” 2017. gadā tika pat atzīta par vienu no populārākajām NetEnt spēlēm, jo šis spēļu automāts lieliski palīdz iejusties filmas atmosfērā – te iespējams atpazīt mūziku no filmas, satikt jau filmā redzētus varoņus, un arī filmas kopējais grafiskais noformējums palīdz sajust filmas “Pērtiķu planēta” atmosfēru. Šim spēļu automātam sanāk 10 ruļļi un 40 izmaksu līnijas, jo, atškirībā no citām spēlēm, te diviem ruļļiem ir pa piecām izmaksu līnijām. Te iespējams tikt arī pie bezmaksas griezieniem, ir arī automātiskās spēles opcija, taču ar izmaksu reizinātājiem un bonusa kārtām gan nesanāks pamērkaķoties, jo te tādu nav.

Otra spēle “Pērtiķu planēta” ir piedzīvojumu spēle, kas stāsta par pēdējās robežas noturēšanu. Te netrūkst ne cīņas, ne nodevības, ne vēlmes izdzīvot – tev tikai jāizvēlas ierocis un jādodas cīņā. Par šo spēli pārsvarā ir labas atsauksmes, jo tajā ir padomāts arī par sižeta līniju, varoņu emocijām un motivāciju, tomēr jāpiebilst, ka šajā spēlē netrūkst arī vardarbīgu skatu, tāpēc tā nebūs piemērota cilvēkiem, kas nav sasnieguši astoņpadsmit gadu vecumu.

Neatkarīgi no tā, kuru spēli vai filmu no “Pērtiķu planētas” sērijas jūs izvēlētos, vienmēr jāpatur prātā, ka šis taču patiesībā nav stāsts par pērtiķiem, bet gan par mums – cilvēkiem, kuri dažreiz nebūt neizturas tik cilvēcīgi, kā, piemēram, pērtiķi.