Lai veiksmīgi izbaudītu visus sporta bāra piedāvātos labumus, svarīgi, ka spēlētājs līdz galam izprot gan to, cik dažādas var būt likmes, gan pašu likmju būtību. Latvijā izredzes par to, kāds varētu būt rezultāts parasti tiek attēlots daļu vai decimāldaļu veidā, tad arī var izvēlēties – kādu likmi veikt, lai pēc iespējas sabalansētu gan aizraujošu azartu, gan tomēr saglabātu atbildīgu attieksmi pret savām finansēm.

Lai totalizatora pieredze būtu pēc iespējas patīkamāka, ieteicams ņemt vērā dažus priekšnosacījumus.

  • Likt likmes uz sportu jeb sporta veidu, ko tiešām pārzini, kā arī izvēlies rūpīgi, vai labāk ņemt vienkāršo vai kombinēto likmi.
  • Protams, likmes uz sportu nav iespējams veikt veiksmīgi, ja trūkst vienkāršas pamatzināšanas par matemātiku. Nav iespējams aprēķināt savas izredzes vai apzināties riskus, ja trūkst matemātikas pamatzināšanas, tad labāk izvēlēties kādu no kazino spēlēm vai ļauties sporta notikumu vērošanai bez likmju veikšanas.
  • Svarīgi ir arī izsvērt, it īpaši kamēr tiek apgūtas dažādas ar sporta likmēm saistītas nianses, vai labāk ir sākt ar kādu vispasaules sporta notikumu, vai tieši pretēji – ar kādu apjomā mazāku un vienkāršāku pasākumu.
  • Likmes uz sportu nevajadzētu arī veikt, ja ir pašdisciplīnas trūkums, sporta totalizators tomēr nav vieta, kur ātri var kļūt bagāts neinvestējot savu laiku, zināšanas un uzkrājot pieredzi. Veicot likmes ir jādomā ilgtermiņā, izveidojot savu derību sistēmu, pamazām audzējot laimesta apjomu, tikai tā var nonākt pie rezultāta, ka ar precīzu sporta likmju paredzēšanu var nodrošināt sev pat dzīvošanu. Vienā naktī nekas tāds nenotiks, pat ja laimests būs lielāks – nez vai tas spēs nodrošināt ilgtermiņa tēriņus. Pašdisciplīna ir arī vajadzīga, ja jāpiedzīvo zaudējums, tas nenozīmē, ka sava analīze un stratēģija jāmet pie malas, ir jāspēj pieturēties gan pie savas analīzes, gan pie sava plāna.
  • Ja likmes uz sportu kļūst par pamatīgāku un nopietnāku hobiju, tad vēl viens būtisks aspekts kā veicināt veiksmīgu rezultātu ir savu likmju pierakstīšana jeb piefiksēšana. Šādā veidā krājas ne tikai pieredze par pašiem sporta notikumiem, bet arī par veikto likmju stratēģiju un plānu, pēc tam to var analizēt, lai uzlabotu likmju veikšanas veidu. Noteikti nevajag piefiksēt tikai pašas likmes, kas veiktas, svarīgi pierakstīt arī būtiskākos komentārus un atziņas, vēlāk tas var kalpot par būtisku resursu veiksmīgai likmju veikšanai.